(+420) 491 474 281

Botulotoxin

Proč aplikovat botulotoxin?

V obličeji vzniká v průběhu života velké množství jemných, povrchových ale i hlubších mimických vrásek. Všechny tyto vrásky vtiskují obličeji nezaměnitelné rysy. Některé našim obličejům sluší, jiné jsou méně lichotivé, dokáží člověku přidat i několik let navíc nebo dokonce způsobit nevzhledný výraz unaveného, zamračeného až nepřístupného člověka. To vše se děje v důsledku nadužívání mimických svalů v obličeji. 

Botulotoxin je látka, která se v estetické dermatologii používá k vyhlazování mimických vrásek. Aplikuje se pomocí jemných jehliček přímo do mimických svalů v obličeji. Tím dojde k jejich dočasnému znehybnění a vyhlazení vrásek vznikajících v důsledku svalové mimiky. Účinek této metody nastupuje v průběhu 2 dnů po ošetření a přetrvává přibližně 3 – 6 měsíců ( dáno počtem ošetření, ošetřovanou lokalitou a individuální regenerací nervů). Po tuto dobu je schopnost kontrakce ošetřených svalů znemožněna jejich dočasným „ochrnutím“ a pleť je nad těmito svaly krásně vyhlazená. Z dlouhodobého hlediska je velmi vhodné začít s vyhlazováním už u mělkých vrásek, a tím předcházet vzniku vrásek hlubokých.

Efekt tohoto ošetření je velice výrazný, přestože zákrok samotný je velmi šetrný a nezanechá na pleti žádné nápadné stopy. Naši klienti si na něm pochvalují především diskrétnost, s jakou lze docílit zákroku bezvadného mladistvého vzhledu i bez chirurgického skalpelu. Tím však terapeutická indikace botulotoxinu nekončí, v běžné praxi se s úspěchem používá také k léčbě nadměrného pocení, zejména podpaží, dlaní a chodidel.

 

Spolupracující firmy

Lepší a dostupnější dermatologická péče je naším posláním