(+420) 491 474 281

Chemický peeling

Proč chemický peeling?

Chemický peeling využívá poměrně razantního přístupu k léčbě rozmanitých kožních nedokonalostí, a to aplikací přípravků s obsahem kyselin přímo na pokožku. Velmi účinná je tato metoda při léčbě akné a jizev po akné, ke korekci nerovností kožního povrchu, jako jsou rozšířené póry a jemné vrásky, ale také ke zvýšení pružnosti pokožky a k potlačení nežádoucích pigmentací.
Při tzv. středně hlubokém chemickém peelingu, který smí být prováděn pouze pod dohledem zkušeného lékaře – dermatologa, se na pokožku aplikují kyseliny o vysoké koncentraci při velmi nízkém pH, a to ve formě roztoku nebo gelu. Po určité době působení se neutralizují a na závěr se pokožka ošetří výživným zklidňujícím krémem.

Efektem léčby je narušení povrchových až středně hlubokých vrstev pokožky, a proto klient pociťuje během zákroku mírné štípání až pálení, které však ihned po neutralizaci odeznívá. Pokožka je po ošetření začervenalá a v následujících 2-7 dnech se jemně olupuje, přičemž začervenání mizí zpravidla do 2 dnů.

K dosažení potřebného efektu je zapotřebí provést sérii aplikací, nejčastěji 4-10 ošetření v rozestupech 1-4 týdnů. Toto se liší dle použité metody.

Používáme přípravky s obsahem ovocných kyselin (firmy Renophase a Neostrata) a kyselinu trichloroctovou (firma Monodon). Každá z těchto metod má svá jistá specifika co do způsobu použití i rozsahu účinku. Proto vždy volíme druh použité terapie nejen s ohledem na daný kožní problém a požadovaný efekt, ale také podle charakteru ošetřované pokožky.

 

Spolupracující firmy

Lepší a dostupnější dermatologická péče je naším posláním