(+420) 491 474 281

Dermatochirurgické zákroky

Co jsou to dermatochirurgické zákroky?

Nejčastěji provádíme tzv. excize – odstranění kožních útvarů. Ošetřované místo vždy nejprve znecitlivíme malým množstvím anestetika. U drobných částic (do tří případně pěti mm) využíváme následného hojení, kdy se rána nešije, pouze se sterilně překryje, čímž vzniká menší jizva a kosmetický efekt je tak velmi příznivý. U větších zákroků ranku vždy zašíváme. Stehy se odstraňují dle místa ošetření po 7 – 14 dnech. Do odstranění stehů nedoporučujeme sportovat či jinak ošetřenou oblast zatěžovat, není vhodné ani namáčení rány. Tímto způsobem odstraňujeme především nevhodná mateřská znaménka a jiné kožní nárustky či nádorky, a to vždy po předchozím vyšetření a konzultaci s lékařem.

Zákroky provádíme nejlépe mimo letní období, abychom zamezili vzniku nežádoucích pigmentací v okolí jizvy. Po zákroku pacient odchází domů, pracovní neschopnost je nezbytná jen v ojedinělých případech.

Dále našim pacientům nabízíme ošetření zarůstajících nehtů tzv. trubičkovou metodou. Jedná se o alternativu zákroku prováděnou chirurgy. Ošetřované místo vždy nejprve znecitlivíme malým množstvím anestetika, poté se na okraj nehtu podélně nasune rozstřižená trubička, která zabraňuje zařezávání ostrého nehtu do okolní tkáně a napomáhá tak zhojení. Takto zavedená trubička se ponechává na místě po dobu 4-6 týdnů, po tuto dobu se pacient nesmí koupat, dovolujeme pouze sprchování. Při tomto ošetření je nezbytné, aby okolí zarůstající části nehtu bylo zduřelé až zhnisané a nehet nesmí být příliš krátce zastřižený, proto tento způsob léčby je nutno napřed konzultovat s lékařem.

Výhodou oproti klasickému chirurgickému ošetření nehtu je podstatně minimální bolestivost po zákroku. Většina pacientů popisuje rychlou úlevu od nepříjemných bolestí a chválí si neinvazivnost zákroku (nehet se neodřezává). Po zákroku pacient odchází domů, pracovní neschopnost je nezbytná jen v ojedinělých případech.

 

Spolupracující firmy

Lepší a dostupnější dermatologická péče je naším posláním