(+420) 491 474 281

Epilace

Na našem pracovišti používáme k epilaci přístroj Harmony XL s AFT hlavicí pro epilaci, která využívá nejmodernější a nejkomfortnější způsob epilace, jaká byla dosud vyvinuta. Jedná se o tzv. epilaci s pohybu s využitím kontinuálního chlazení hlavice, čímž se ošetření stává nebolestivým při zachování vysoké efektivity samotného zákroku. 

1. princip zákroku

IMG_3631Laserová epilace pomocí AFT technologie v principu znamená, že světelný paprsek je pohlcen pigmentem vlasové cibulky chloupku, v tomto místě se světelná energie laseru přemění na teplo a cibulku zničí. Z uvedeného tedy vyplývá, že epilovat lze pouze pigmentované chloupky, tedy tmavě zabarvené, nikoliv bílé, šedé nebo blond. Protože takto jsou zničeny pouze chloupky, které se v daném okamžiku nacházejí v tzv. růstové fázi, což bývá dle lokality od 20-40% chloupků, musí se ošetření několikrát opakovat. Celkový počet ošetření je velmi individuální a je ovlivněn řadou různých faktorů, zejména lokalitou ošetření, množstvím pigmentu obsažené ve vlasové cibulce, sílou chloupku, množstvím pigmentu obsažené v pokožce (lepší efekt při epilaci tmavých chloupků na světlé pokožce) a také případnou přítomností hormonálních poruch. Obvykle je k úplné trvalé epilaci nutno postup opakovat 4x – 7x.

2. před zákrokem a po zákroku

Chloupky se nesmí 5 – 6 týdnů před zákrokem vytrhávat! Mohou se holit, stříhat či používat depilační krémy. Není vhodné ani slunění v období, kdy se depilace provádí. Opálená pokožka obsahuje více pigmentu, což snižuje účinek epilace. Není vhodné ani opalování v krátké době po ošetření kvůli zvýšenému riziku vzniku nežádoucích pigmentací na ošetřené pokožce. 
Epilace pomocí AFT se nesmí provádět u těhotných žen, není doporučen ani u osob s epilepsií. Další zdravotní rizika jsou vždy před zákrokem konzultována s lékařem.

3. postup epilace

IMG_3634Postup je velmi jednoduchý. Ošetřovanou oblast je třeba cca 2 dny před ošetřením oholit. Při vlastním výkonu nanese lékař na ošetřovanou plochu tenkou vrstvu gelu. Větší plochy, jako jsou třeba záda, se napřed rozdělí na menší čtvercové oblasti o rozměrech asi 10 x 10 cm a jsou ošetřovány postupně. Ošetřované místo se přejíždí hlavicí přístroje tam a zpět celkem asi 5x /epilace v pohybu/. Tímto způsobem se dostane do vlasové cibulky dostatečné množství energie, které ji dokáže zničit. 
Hlavice je chlazena kontinuálním průtokem vody, čímž je zabráněno vzniku bolestivých podnětů, které by jinak tepelná energie v pokožce vyvolala.

 

Spolupracující firmy

Lepší a dostupnější dermatologická péče je naším posláním

Ordinace Náchod

(+420) 491 474 281

(+420) 734 155 857

Ordinace Úpice

(+420) 499 846 067