(+420) 491 474 281

Mesoterapie

V čem spočívá mesoterapie?

Obdobně jako jiné metody v korektivní dermatologii i mesoterapie má značně široké možnosti použití k ovlivnění nežádoucích projevů na kůži. Dominujícími oblastmi jsou odbourávání podkožního tuku vč. dvojité brady, odstraňování celulitidy a zeslabování strií (pajizévek), nebo tzv. mesolift – omlazení pleti obličeje. Při zákroku se účinná látka aplikuje pomocí jemné jehličky po podkoží ošetřované oblasti. Klient může pociťovat při ošetření mírné pálení, které obvykle přetrvává 15-20 minut, u vnímavějších jedinců může přetrvávat i do druhého dne. Po ošetření není klient ve svých aktivitách v zásadě nikterak omezen, musí však počítat s citlivostí ošetřených partií po dobu v průměru 2 dnů. Lokální odbourávání podkožního tuku je metoda směřující ke tvarování postavy a dobře se uplatňuje na oblasti, kde se vytvářejí tukové polštáře – břicho, stehna, podbříšek a dvojitá brada. Lze jí odstranit 2-4 cm podkožního tuku.

Tato metoda však není určena jako metoda ke všeobecnému snížení hmotnosti. Je sice do jisté míry alternativou liposukce, častěji se však používá jako doplněk jiné metody redukující hmotnost, jako je právě liposukce, cvičení nebo redukční dieta.

K dosažení potřebného efektu je zapotřebí 4-10 aplikací zpravidla ve dvoutýdenních intervalech. První zřetelné změny bývají nejčastěji po třetí aplikaci. Efekt aplikace přetrvává řadu týdnů až měsíců, je však ovlivněn životním stylem.

Nejefektivnější je současná kombinace mesoterapie s redukční dietou a kondičním cvičením, čímž se tělo donutí odbourávat tuk v právě ošetřené oblasti. Lokální odstraňování celulitidy. Celulitida (tzv. pomerančová kůže) představuje významný estetický problém postihující i velmi mladé ženy. Její vznik má souvislost s tukovým metabolismem, cirkulací lymfy i životním stylem, přičemž rozvoji napomáhá nedostatek pohybu, špatná životaspráva, nebo také užívání hormonální antikoncepce. Mesoterapie v tomto případě využívá lokálního působení vhodné směsi účinných látek, které ovlivňují metabolismus tuků a jejich ukládání v kůži, čímž se celulitida odstraňuje. K dosažení potřebného efektu je zapotřebí 6-15 aplikací v 1-2 týdenných intervalech. Základní série je zpravidla 4-6 aplikací po týdnu, pak může následovat další série v dvoutýdenních intervalech. Efekt aplikace přetrvává řadu týdnů až měsíců, je však ovlivněn životním stylem. Tukový metabolismus a nevhodný životní styl (dietní chyby, nedostatek pohybu) jsou faktory, které se podílejí na vzniku a udržování celulitidy.

Účinek provedené mesoterapie lze prodloužit příslušnou úpravou životasprávy a omezením působení nepříznivých vlivů.

 

Spolupracující firmy

Lepší a dostupnější dermatologická péče je naším posláním